Nënndërgjegjja shpesh përmban mesazhe të ndryshme që racionalizohen përmes ëndrrave .

Nëse shpesh ëndërroni për ish të dashurin tuaj, kushtojini vëmendje, sepse ndoshta nënndërgjegjja juaj po përpiqet t’ju tregojë diçka.

Advertisements

Ndoshta nuk e keni falur ende ose është diçka tjetër, por është padyshim mirë të mendoni për atë që po ndodh.

Ju mbani zemërimin brenda jush

Advertisements

Ëndërrimi i një ish-partneri mund të jetë një shenjë se jeni ende i zemëruar me atë person dhe se nuk i keni zgjidhur të gjitha emocionet tuaja për marrëdhënien e kaluar. Mund të ndikojë gjithashtu në marrëdhëniet tuaja aktuale, kur është shumë e rëndësishme të njihni ndjenjat tuaja dhe t’i zgjidhni ato.

Ju po përballeni me probleme të vjetra në një lidhje të re

Advertisements

Është mjaft e zakonshme që njerëzit të kenë modele të ndryshme që janë gjithashtu të dukshme në marrëdhënie. Nëse modelet e vjetra shfaqen në një marrëdhënie të re , është shumë e mundur që të ëndërroni për ish-partnerin tuaj. Kjo është mënyra se si nënndërgjegjja juaj dëshiron t’ju bëjë të ditur se jeni duke ecur në rreth.

Ju shqetësoheni se marrëdhënia juaj aktuale është në rrezik

Nëse keni qenë të braktisur në një lidhje të mëparshme, ka mundësi që këtu të vijë frika e përfundimit të lidhjes. Kur marrëdhënia juaj është në rrezik, ju filloni të kujtoni ndarjet e vështira dhe kohët e vetmisë.

Mendja nënndërgjeshëm ju kujton atë që dëshironi

Kur ish-partneri juaj shfaqet në ëndrrën tuaj , ai thjesht mund të dëshirojë t’ju tregojë se marrëdhënia juaj e kaluar nuk funksionoi për një arsye dhe nuk ishte e duhura për ju.

Ju po kërkoni një përfundim

Ndonjëherë marrëdhëniet përfundojnë aq çuditërisht sa nuk mund të nxirrni një përfundim në kokën tuaj. Ndoshta nënndërgjegjja juaj po përpiqet ta bëjë këtë për ju, të paktën në ëndrrat tuaja dhe t’ju lejojë të ecni përpara me jetën.

Ju dëshironi të shpëtoni nga situata aktuale

Të gjithë e gjejmë veten në momente të vështira dhe më pas shpesh duam të arratisemi nga jeta dhe t’u drejtohemi kujtimeve të bukura. Edhe në mënyrë të pandërgjegjshme, mund të ndodhë që të ëndërroni kohë të mira me ish-partnerin tuaj dhe gjithçka që ishte në marrëdhënie të mira.

Ju dëshironi më shumë se marrëdhënia juaj aktuale

Pavarësisht sa marrëdhënie keni qenë, secila është e veçantë në mënyrën e vet dhe secila ka avantazhet e veta. Ndoshta lidhja e dikurshme ishte më pasionante dhe emocionuese, por tani është më e qetë dhe më e qëndrueshme. Dhe pavarësisht se nuk ka asgjë të keqe në marrëdhëniet paqësore, mund të ndodhë që t’ju mungojë pasioni dhe emocionet, të cilat mund të lexohen edhe në ëndrra.

Ju jeni të vetmuar

Pavarësisht nëse keni qenë vetëm për një kohë të shkurtër apo të gjatë, mund t’ju mungojnë prekjet, bisedat dhe vëmendja. Në situata të tilla, një ish-partner mund të shfaqet gjithashtu në ëndërr dhe të konfirmojë se ju mungon butësia dhe dashuria.

Ju mungon ish-partneri juaj

Po, madje ka mundësi që t’ju mungojë ish-partneri. Përndryshe, jo domosdoshmërisht duhet të vuani për të gjitha segmentet, mund t’ju mungojnë vetëm gjërat e vogla, për shembull, mëngjeset kur partneri juaj përgatit mëngjesin ose udhëtimet e përbashkëta në të panjohurën.

Ju jeni gati ta falni atë

Nëse në ëndrrat tuaja jeni miqësore apo edhe intime me partnerin tuaj, është e mundur që nënndërgjegjja juaj po ju thotë se ka ardhur momenti për ta harruar atë përvojë dhe për të vazhduar jetën tuaj. /abcnews.al

Artikulli paraprakPse jemi më të stresuar gjatë natës? Përgjigjen ekspertët
Artikulli tjetërZbulohet arsyeja pse Dafina Zeqiri dhe DJ Geek i dhanë fund lidhjes