Një 35-vjeçar shqiptar është shpallur në kërkim nga Policia rumune pasi ka plagosur rëndë pronarin e një klubi nate në Bukuresht të Rumanisë.

35-vjeçari shqiptar i identifikuar si Elis Rroshkodol është shpallur në kërkim nga autoritetet rumune pasi ka goditur disa herë me thikë pronarin e klubit Nuba në Bukuresht.

Advertisements

Mësohet se sherri me tyre ka nisur në një qebaptore dhe shqiptari është ngritur nga tavolina dhe me një thikë që ka pasur në dorë ka qëlluar pronarin e lokalit.

Menjëherë pas sulmit ai është larguar nga vendngjarja, duke e lënë të plagosurin në tokë të mbuluar në gjak.Për rrjedhojë 35-vjeçarit shqiptar Elis Rroshkodol është shpallur në kërkim nga policia rumune, e cila dyshon se shqiptari ka kaluar kufirin dhe është arratisur në Stamboll.

Advertisements

Nga ana tjetër rrethanat e ngjarjes mbeten të paqarta. Nuk dihet nëse mes shqiptarit dhe të plagosurit ka pasur ndonjë konflikt të hershëm apo jo.

Artikulli paraprakLuizi shton dyshimet për “sherrin e shtirur” me Efin: Ku e dini që nuk jemi ndarë kurrë?!
Artikulli tjetërPër të mos u humbur/ Jori ‘lë nam’, bën batutën epike në BBV: Shpresoj që prindërit më kanë prodhuar në Shqipëri…