Dashi
Mos u përpiqni të shtyni ose nxitni të tjerët. Sa më shumë të përpiqeni të kontrolloni njerëzit e tjerë, aq më shumë ata do t’ju rezistojnë. Taktika juaj më e mirë është të jeni të ndjeshëm ndaj nevojave të tyre dhe të fitoni besimin e tyre.

Demi
Qëndroni afër bazës suaj. Sido që të jetë, kjo bazë shtëpie është vendi ku do të jeni më efikas në kryerjen e punës suaj. Aftësia juaj për të qëndruar të fokusuar do të jetë mjaft e fortë.

Advertisements

Binjaket
Nëse po përpiqeni të mashtroni dikë për të marrë atë që dëshironi, nuk do të funksionojë sot. Mos u shqetësoni të bëni asnjë lloj akti. Të qenit i sinqertë dhe i vërtetë është ajo që do t’ju fitojë respektin që dëshironi.

Gaforrja
Nëse keni një detyrë specifike që ju kërkon të bëni diçka me pasion, tani është koha për ta bërë atë. Më shumë se kurrë, ju keni një qëndrim gjithçka ose asgjë që do t’ju ndihmojë të këmbëngulni me forcë dhe bindje të madhe derisa puna të përfundojë.

Advertisements

Luani
Ndërsa jeni duke u përpjekur dëshpërimisht të gëzoni të gjithë të tjerët, duket sikur të gjithë të tjerët po përpiqen t’ju dëmtojnë. Ka një peshë emocionale të ditës që po e bën të vështirë për ju qëndrimin në anën me diell të rrugës. Bëj më të mirën.

Virgjeresha
Vendosmëria dhe forca mendore janë aspektet kryesore të personalitetit tuaj që shkëlqejnë gjatë gjithë ditës. Sigurohuni që të mos shkelni gishtat e njerëzve të tjerë ndërsa jeni në garë për në majë. Lëndimi i të tjerëve nuk do t’ju ndihmojë në planin afatgjatë.

Advertisements

Peshorja
Ju nuk mund të mbështeteni vetëm në aftësitë tuaja mendore dhe të prisni të jeni të suksesshëm. Ju duhet t’u besoni aftësive tuaja të tjera – duke përfshirë shqisën tuaj të gjashtë, intuitën tuaj.

Akrepi
Do të jeni në favor të njerëzve përreth jush dhe kjo me siguri do të krijojë bazën për një ditë pune shumë efikase dhe produktive. Në përgjithësi, të tjerët janë në të njëjtën gjatësi vale si ju. Konfuzioni i djeshëm do të shpërbëhet.

Shigjetari
Ju jeni një pionier dhe një shpikës. Përshtatuni me këtë pjesë të personalitetit tuaj ndërsa kaloni ditën tuaj. Pyesni veten se çfarë duhet të krijohet në mënyrë që puna juaj të shkojë më mirë dhe me efikasitet dhe më pas bëni plane për të krijuar pikërisht këtë gjë.

Bricjapi
Kjo është një periudhë shumë e vështirë e muajit për ju në të cilën ndiheni sikur të gjithë janë kundër jush. Ju jeni midis një shkëmbi dhe një vendi të vështirë, në thelb nuk ka vend për të shpëtuar. Sa më shumë të shtyni, aq më shumë rezistencë do të hasni.

Ujori
Kini kujdes që të mos merrni shumë stres emocional. Presioni dhe pritshmëritë e larta nga të tjerët ka të ngjarë t’ju vënë në panik dhe kjo, nga ana tjetër, do të çojë në shëndetin tuaj të keq. Kujdesuni për veten emocionalisht dhe fizikisht.

Peshqit
Fuqitë tuaja të përqendrimit janë të forta dhe disponimi juaj është i mirë. Në përgjithësi, kjo është një ditë fantastike për ju për të hyrë në thelbin e çdo detyre me të cilën po merreni dhe për ta realizuar këtë detyrë me lehtësi dhe efikasitet.

Artikulli paraprak“Ky është Luizi im”/ Oriola Marashi poston foton krah stilistit italian dhe shpreh mbështetjen për banorin e BBVIP
Artikulli tjetërKthjellime dhe diell, ky është parashikimi i motit për sot