Detaje të reja janë zbardhur nga krimi i rëndë i ndodhur ditën e sotme në Shkozë, ku Roland Sinani vrau me armë zjarri kunatën e tij dhe më pas veten.

Mësohet se ngjarja ishte e paralajmëruar për shkak edhe të faktit se 2 vëllezërit kishin prej vitesh që nuk kishin komunikim me njëri-tjetrin.

Advertisements

Vëllai i Rolandit, bashkëshorti i Migenës, ishte në punë në kohën kur ndodhi ngjarja,

teksa ai punonte turni i tretë si taksist dhe gjatë ditës në një lavazh.

Advertisements

Nuk dihet e cili ishte shkaku i konfliktit mes dy vëllezërve, por edhe pse ata nuk flisnin,

Migena prej vitesh kujdesej për kunatin e saj, i cili vuant nga depresioni.

Advertisements

Artikulli paraprakMerr kthesë ngjarja! Policia po heton përfshirjen e një personi të TRETË në vrasjen në Shkozë, 43-vjeçari mori 2 plumba
Artikulli tjetërDebat i fortë mes Kristit e Luizit: Je pa karakter, interesaxhiu më i frikshëm. Këngëtari: Pështyn aty ku ke ngrënë!