Për ditën e mërkurë vendi ynë do të vijojë të mbetet nën ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me vranësira si dhe intervale kthjellimesh, keto kryesisht në pjesën e dytë të ditës.

Advertisements

Reshjet e shiut do të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit me intensitet mesatar e lokalisht të lartë.

Kjo situatë do të mbetet prezente deri në mëngjes e më pas gradualisht reshjet e shiut do të humbasin intensitet dhe territor. Në orët e mbrëmjes reshjet ndërpriten në të gjithë vendin.

Advertisements

Era do të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 10m/sek, duke bërë që valëzimi në detet të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen

Advertisements

në zona malore 5 deri 14°C

në zona e ulëta 7 deri 20 °C

në zona bregdetare 10 deri 19 °C

Artikulli paraprak“O kuku!”/ Mediat greke shkruajnë për vrasjen e Ardian Nikulajt, nxerrin VIDEON BRUTO të ekzekutimit, gratë qajnë në sfond
Artikulli tjetërAksident i frikshëm në vend, detajet e para