Vendi ynë ditën e sotme do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme.

Orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit e vranësirat pritet të jenë të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore në orët e mesditës.

Advertisements

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare deri në 8m/sek,duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jonë të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Advertisements

Në zonat malore 0 deri në 7ºC

Në zonat e ulëta 5 deri në15

Advertisements

Në zonat malore 5 deri në 18ºC

Artikulli paraprakPeriudha më e vështirë e muajit, parashikimi i yjeve për sot
Artikulli tjetërMonedhat e huaja në krizë, këmbimi valutor 7 prill 2023