Në një moment kur e ka gjetur Luizin vetëm Lorenci i është afruar dhe i ka treguar me zë të ulët se ka vendosur të largohet sot dhe e ka lajmëruar edhe Vëllain e madh.

Kur Luizi e ka pyetur pse ai i ka thënë: “Se përballoj dot, kam si ankth dua thjesht me dalë.”

Advertisements

Luizi: Po hë o burrë se do mësohesh. E di sa herë kam dashur unë me dalë?

Lorenci: Po t’i ke motiv me ndejt o burrë.

Advertisements

Po të kisha dhe unë një motiv e haja veten me dhëmbë për të qëndruar.

Po s’mundem më. U bë gjithë kjo kohë nuk mësohem dot.

Advertisements

Artikulli paraprakDalin detaje të reja/ Vrasja e dyfishtë në Shkozë, vëllai i autorit: Na ka kërcënuar me vrasje, por …
Artikulli tjetër“Maestro një njeri…”/ Amos Zaharia nuk kursehet, plas skandalin për çiftin më të famshëm të momentit: Luizi manipulues, ja skema e mashtrimit që po përdor me Kiarën