përfshi një furgon që transportonte nxënës.

Siç shihet në pamje, furgoni që po transportonte nxënësit e shkollës profesionale për në miniera ka rënë nga një lartësi prej 100 metrash. Për pasojë u plagosën pesë nxënës, të gjithë nën moshën 18 vjeç, të cilët ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Advertisements

I dëmtuar në aksident ka mbetur edhe drejtuesi i furgonit, me inicialet Xh.S.. Shkak për aksidentin dyshohet se është bërë fakti që drejtuesi i furgonit ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë nga rruga.

Advertisements

Artikulli paraprakE trishtë/ Momenti kur, nëna mëson LIVE vdekjen e 22-vjeçares në aksident (VIDEO)
Artikulli tjetërKiara Tito dhe Lorenc Hasrama njihen nga jashtë, del videoja e dy banorëve të “BBVA”, nuk mungon as shoku i ngushtë i Luizit