Dita e shtunë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme. Orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit, e vranësirat pritet të jetë të pakta kalimtare, raporton Shërbimi meteorologjik Ushtarak.

Dita e diel do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet me vranësira dhe intervale kthjellimesh. Reshjet e shiut do të bëhen prezente në orët e mesditës me intensitet të ulët e lokalisht përgjatë ultësirës perëndimore me intensitet deri mesatar.

Advertisements

Në lartësinë mbi 900 metra në zonat malore reshje të dobëta bore. Era do të jetë me drejtim juglindje-veriperëndim me shpejtësi deri në 8m/sek, valëzimi në dete i ulët i forcës 1-2 ballë.

Advertisements

Artikulli paraprakFlisni sa më shumë me partnerin tuaj, parashikimi i yjeve për sot
Artikulli tjetërKrimi i rëndë në Tiranë/ Kush është kunati që vrau nusen e vëllait e më pas veten (EMRAT)