Sot, më 25 prill 2023, dollari amerikan blihet me 100.6 lekë dhe shitet me 101.8 lekë.

Euro blihet me 111 lekë dhe shitet 111.8 lekë.

Advertisements

Paundi britanik sot blihet me 124.6 lekë dhe shitet me 126.2 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 112.6 lekë, ndërsa në shitje me 113.6 lekë.

Advertisements

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 73.7 lekë dhe në shitje me 76.5 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme.

Advertisements

Artikulli paraprakLëkundje tërmeti në Shqipëri, tremben banorët
Artikulli tjetërShkundet toka/ Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6.8 godet këtë vend, ja ku ishte epiqendra