Një 17-vjeçar shqiptar ka sulmuar me thikë në krahë një bashkëmoshatar maroken, ndërsa tentoi që këtij të fundit t’i vidhte skuterin.

Mediat fqinje raportojnë se ngjarja ka ndodhur në Firence, ndërsa shqiptari është vënë në pranga, e sakaq i plagosuri është transportuar në spital.

Advertisements

Sipas raportimeve të mediave fqinje, ka rezultuar se kjo nuk ishte hera e parë që shqiptari kishte “eksperienca” në tentativa vjedhjesh.

Artikulli paraprakLajmi i ëmbël i Besit dhe Xhensilës, çifti do të bëhen prindër për herë të dytë
Artikulli tjetërHumbje e madhe për kinematografinë botërore, ndahet nga jeta aktori i nominuar për Oscar