KOSOVË- Situatë ankthi në minierën e Trepçes në Kosovë. Disa minatorë kanë mbetur të bllokuar që mbrëmë në horizontin 11 që është diku rreth 900 metra nën tokë. Minatorët kanë mbetur të bllokuar për shkak të problemeve të energjisë elektrike. Numri i minatorëve që kanë mbetur të ngujuar është rreth 50.

“Gjendja është e mirë aktualisht. Ka ushqim që ka mbetur nga syfyri. Kemi folur me ta, janë në gjendje të mirë pasi që ka ventillim dhe dritë. Problemi është tek ashensori. Po pritet që pas pak kohe me dal”, ka thënë një minator në kushte

Advertisements

Artikulli paraprak“Ke bërë llogaritë për finale?”/ Qetsori-Visit: 6 Maji mbetet fundi, edhe sikur…(VIDEO)
Artikulli tjetër“Mes gruas dhe dashnores”/ Policja e Elbasanit “provokon” sërish: Ti je e lindur për të qenë dëshira e një burri