Një aksident është regjistruar këtë të premte në aksin rrugor Milot-Rubik. Mësohet se 63-vjeçari Pjetër Nikolli duke drejtuar mjetin tip “Benz” ka përplasur këmbësorin 43-vjeçarin, Mark Lleshi. Si pasojë e përplasjes 43-vjeçari ka humbur jetën.

Njoftimi i Policisë:

Advertisements

Lezhë/Informacion paraprak

Rreth orës 21:00, në aksin rrugor Milot-Rrubik, shtetasi P. N. 63 vjeç, banues në Rrëshen, duke drejtuar automjetin e tij tip “Benz”, ka aksidentuar shtetasin M. Ll. 43 vjeç, banues në Fan, Mirditë, këmbësor, i cili për pasojë ka ndërruar jetë.

Advertisements

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambientet e policisë për veprime të mëtejshme procedurale ndërsa grupi hetimor vazhdon veprimet hetimore në vendin e ngjarjes për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

Artikulli paraprak“Kujdes, zemra do flasë dhe mendja do heshtë”/ Horoskopi ditor për nesër, e Shtunë 8 Prill 2023
Artikulli tjetër“E gjete burrin siç e le?”/ Olta Gixhari flet pas daljes nga BBV: Nga mendorja mirë ishte…