Dy tërmete me magnitudë 4.2 gradë të shkallës dhe 3.8 rihter kanë tronditur kufirin mes Shqipërisë dhe Greqisë. Sipas të dhënave nga faqet institui europian gjeologjik bëhet me dije se lëkundja është regjistruar rreth orës 00:34.

Advertisements

Tërmetet me thellësi 5 dhe 10 kilometra e kishte epiqendrën në afërsi të Pylit, fshat në njësinë rajonale Follorinë, Greqi.

Nga burimet paraprake mësohet se lëkundjet janë ndjerë ndjeshëm në Korçë dhe fshatrat në kufijë, dhe se ka pasur shkaktuar dëme të vogla materiale.

Advertisements

Artikulli paraprakFifi bëhet nënë për herë të parë, tregon emrin e bebes
Artikulli tjetërNga sallat e mëdha tek vrojtimi me kamera, ministria Arsimit del me ndryshimet e fundit për Maturën Shtetërore