Kristi dhe Jori nuk ndalojnë me skenat komike dhe ngacmimet mes tyre. Jori e ngacmon në lidhje me “merakun” e Kristit ndaj papastërtisë dhe nazet me ushqimin.

Pjesë nga biseda:

Advertisements

Kristi: S’jam burrë?

Jori: Po burrë me manikyr!

Advertisements

Kristi: Ça?

Jori: Kur bën “uh, che schifo”. Ik ore, ti duhet të hash nga toka!

Advertisements

Kristi: Po po të ngacmoj moj…

Jori: Po po, bën “ O zot, uhh, uhhh”, “Ah jo”! Na merre me dorë edhe haje!

Kristi: Sa vdes për mua ti…

Artikulli paraprakLuizi nuk ia harron ngacmimin Jorit: I thashë “do të të vijë dita”, ta kam pas 1 nder borxh
Artikulli tjetër“Vetëm këtë vajzë kam”/ U aksidentua me makinë në Poliçan, 15-vjeçarja në luftë me vdekjen, babai bën apelin e fortë: Më ndihmoni ta dërgoj për kurim jashtë