Objektivi i atentatit në “Don Bosko”, jep dëshminë xhaxhai i Fatjon Muratit: Nuk kemi konflikte me asnjë

Xhaxhai i Fatjon Muratit, Sahit Murati, i cili mbeti i plagosur mbrëmjen e së dielës gjatë një atentati në lokalin e nipit të tij në Don Bosko, ka dhënë dëshminë e tij para oficerëve të Policisë.

Advertisements

Ai ka treguar se nuk kishte mundur të shikonte asgjë identifikuese nga silueta e dy personave që qëlluan drejt lokalit ku ndodhej.

Advertisements

Sahit Murati, i cili dyshohet nga policia se ishte objektiv i këtij atentati, ka treguar se në lokal ndodhej pasi po shikonte një ndeshje futbolli ai ka dëgjuar krisma të forta si dhe thyerjen e xhamave,

Murati, ka rëfyer se është shtrirë në dyshime, duke mos pasur asnjë mundësi të shikonte personat që qëlluan por edhe të reagonte karshi tyre.

Gjithashtu ai ka pohuar se ai dhe familja e tij nuk kanë konflikt me asnjë.

Kujtojmë se antentati mafioz ndodhi gjatë mbrëmjes të së dielës ku dy persona kanë qëlluar me breshëri kallashnikovi në drejtim të lokalit të Fatjon Muratit. Si pasojë e të shtënave mbeti e vrarë Mimoza Paja banakierja e lokalit, si dhe u plagosën 5 persona të tjerë dhe një vajzë e mitur e cila ishte mbesa e viktimës.