Një tërmet i fortë me magnitudë 6.7 ballë ka goditur Ekuadorin.

Advertisements

Lëkundje të ndjera deri në Guayaquil, Machala dhe Perunë fqinje, thonë sizmologët.

Ende nuk dihet nëse ka viktima.

Advertisements