FNSH rikthehet sërish në Vlorë. Forcat e ndërhyrjes së shpejtë kontrolle në akset nacionale të qytetit.

Postobllokët policor janë vendosur në hyrje të Vlorës, në rrugën Transballkanike, por edhe në rrugën që të lidh me bregdetin si dhe me fshatrat e qytetit.

Advertisements

Burimet për mediat bëjnë me dije se kontrollet po vijojnë tek mjetet luksoze ato me xhama të zinj.

Kontrollet janë përqendruar tek arrestimi i personave në kërkim apo atyre që mbajnë sende të forta mjete prerëse apo armë.

Advertisements

Gjithashtu kontrolle në qytet edhe në fshatra në zonat e riskut ku mund të fshihen eksponentë të krimit ose të ketë mundësi kultivimi kanabis.