Për ditën e Enjte vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore relativisht të qendrueshme. Moti parashikohet me vranësira dhe reshje shiu deri në orët e mengjesit, më pas ndërprerje të reshjeve dhe vranësirat do t’ia lënë vendin kthjellimeve.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 2- 8m/sek, ndërsa në bregdet dhe lugina era fiton shpejtësi dhe behet intensive deri në 20m/sek, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 2-4 ballë.

Advertisements

Temperaturat parashikohen: në zona malore 0 deri 12°C

në zona e ulëta 3 deri 16°C

Advertisements

në zona bregdetare 6 deri 16°C