Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Bulqizë, në vendin e quajtur “Ura e Re”. Mësohet se një automjet ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga.

Si pasojë drejtuesi i mjetit, Ramazan Meta, 22 vjeç ka mbetur i plagosur rëndë.

Advertisements

Fillimihst ai është dërguar me urgjencë në spitalin e Bulqizës për të marrë ndihmën e parë mjekësore, ndërsa raportohet se është nisur me ambulancë drejt Traumës për shkak të gjendjes së rënduar.

Në vendngjarje ka mbërritur grupi hetimor i cili po punon për zbardhjen e aksidentit.

Advertisements