Prej më shumë se një muaji Turqia duket se nuk po gjen qetësi, pasi ndodhet nën goditjen e vazhdueshme të tërmeteve.

Pak minuta më parë Rurqia përjetoi sërish lëkundje të forta pasi u godit nga një tërmet me magnitudë 4.6.

Advertisements

Kujtojmë që mëngjesin e 6 shkurtit Turqia dhe Siria u goditën nga një tërmet apokaliptik që shkaktoi dhjetëra e mijëra të vdekur, mijër të plagosur si dhe mijëra ndërtesa të rrëzuara.

Që prej asaj dite Turqia vijon të goditet nga tërmete të forta.

Advertisements