Rolando Lekaj është modeli shqiptar që jeton prej 8 vitesh në Kinë. Ai është i martuar me Tereza Lekaj, sipërmarrësen e famshme në të gjithë botën. Por ajo që ka rënë në sy është një video që është bërë virale në rrjetet sociale.

Në një eveniment ku merrnin pjesë një numër i madh personash në Kinë, është përmendur Big Brother Vip. Ka qenë qenë vetë Rolando që ka kërkuar mbështetje për Luizin ndërkohë që turma brohoriste.

Advertisements

I ftuar në “Shqipëria Live” sot në Top Channel, Lekaj ka treguar edhe për historinë e tij të dashurisë me biznesmenen e famshme.

Advertisements

Si një ndjekës i “Big Brother VIP”, së fundmi Rolando ka bërë një përshëndetje nga Kina posaçërisht për Luizin.

Bashkë me bashkëshorten time Tereza dhe vëllain tim Vivin të përshëndesim nga Kina, me gjithë 10 mijë fansat nga kompania ime. Të uroj fitore, me shpirt dhe zemër. Sa më shpejt të presim në Kinë. Edhe Kina të do ty!”- ka thënë ai para audiencës e më pas i ka bërë të brohorasin emrin e Luizit.