Atentati i mbrëmjes së djeshme në një lokal pranë xhamisë në zonën e Don Boskos i mori jetën punonjëses së lokalit banakieres, si dhe la të plagosur dhe 5 të tjerë.

Mimoza Paja, babakierja e cila duket se është qëlluar gabimisht, pasi sulmi ka pasur në shënjestër Sahit Muratin, xhaxhai i Fation Muratit, i dyshuar si vrasës me pagesë.

Advertisements

Po ashtu gjatë sulmit mbetën të plagosur shtetasit Astrit Meraj, Emanuele Sala, Ermir Bejçuku dhe Genc Shohalli.

Advertisements