Reshjet e dëboës kanë nisur në Bulqizë prej dy orësh, të shoqëruara dhe me erë të fortë.

E teksa dëbora po mbulon rrugët, policia u bën thirrje qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm gjatë natës, pasi uljet e temperaturave mund të sjellin dhe ngrica.

Advertisements

Kujtojmë që sipas metologëve priet që java që vjen të ketë reshje dëborë, por dhe ulje të ndjeshme temperaturash në të gjithë vendin pasi temperaturat do të shënojnë minus. Shoferëve u bëhet thirrje që të tregohen të kujdesshëm si dhe të jenë të pajisur me zinxhirë dhe goma dimërore.

Artikulli paraprak“Do ju zhgarravis, për zhelesh do ju nxjerr të dyve”/ Luizi nuk mban nervat ndaj Amosit dhe Deas
Artikulli tjetërPubliku kap “mat” produksionin e “BBVA”, ja çfarë shkruhej në zarfin e Dea Mishel