Turqia nuk gjen qetësi, pasi mbrëmjen e sotme është goditur sërish nga një tërmet me magnitudë 5 të shkallës Rihter, raporton EMSC.

Advertisements

Epiqendra e tërmetit ishte në afërsi të qytetit Antakya, në një thellësi prej 19 kilometrave. Deri më tani nuk ka informacione nëse ky tërmet ka shkaktuar dëme materiale apo viktima.

Dhjetë ditë më parë vendi u godit nga dy tërmete shkatërruese, me fuqi prej 7.8 dhe 7.6 magnitudë. Si pasojë e këtyre tërmeteve që gjithashtu prekën edhe Sirinë, kanë humbur jetën mbi 41 mijë persona dhe qindra mijëra tjerë u lënduan.

Advertisements

Artikulli paraprakKosova feston 15 vjetorin e Pavarësisë, çfarë pritet të ndodhë sot
Artikulli tjetërSkandal në shtëpinë e Big Brother VIP Albania/ Kristi ofendon me fjalë banale Oltën: Ik o k*rvë! (VIDEO)