Ish-zyrtarja Alda Klosi që u arrestua për pastrim parash është shtruar në spital. Sipas Shqiptarja.com Klosi ka shfaqur probleme kardiake.

Alda Klosi u arrestua mbrëmjen e së premtes pas dëshmisë së pastrueses Rozeta Dobi.

Advertisements

Dobi ka deklaruar se paratë vinin që nga viti 2021 me çantë dhe se Alda Klosi ja kishte dhënë vetë asaj për t’ia ruajtur.

“Nuk kam dijeni kush i sillte, por paratë vinin në çantë. Në dhjetor 2022 Alda ngaqë kishte konflikte me burrin më kërkoi t’i ruaja. Ditën që i mora me çantë i mora nga kasaforta, pasi Alda nuk ishte në shtëpi. Më tha ajo vetë merri në kasafortë. Ngjarjen e vjedhjes e inskenova pasi ajo donte të ngarkonte me përgjegjësi burrin atë ditë nuk kam marrë lekë.”, ka thënë Rozeta Dobi.

Advertisements

Ndaj Klosit rëndojnë tre akuza: për fshehje pasurie, pastrim parash, dhe për deklarim të rremë parash.

Artikulli paraprakÇfarë ndodhi mes çiftit? Kiara lë puthjen në mes dhe i kthehet “keq” Luizit: Ta tregoj unë jashtë ty…
Artikulli tjetërTronditet vendi! Një person gjendet i pajetë anës rrugës, detajet e para