Ndërron jetë në moshën 27-vjeçare, aktori Austin Majors dyshohet se vdiq nga mbidoza me fentanilë

Aktori i njohur Austin Majors ka ndërruar jetë në moshën 27-vjeçare. Ai u bë i njohur me rolin e tij që fëmijë në filmi “NYPD Blue”.

Advertisements


Deri më tani dyshohet se aktori vdiq nga një mbidozë e dyshuar me fentanilë, anestezi, dhe kjo e ka bërë atë viktimën e fundit të krizës së drogës.

Menjëherë pas lajmit të hidhur ka reaguar motra e aktorit, e cila ka dhënë disa informacione për mediat.

Advertisements

Raglin i tha Fox Neës Digital se zyrtarët ndanë me të se shkaku i vdekjes së vëllait të saj ishte një “helmim i dyshuar me fentanil, por çështja është ende në një hetim në vazhdim”.

“Austin Majors ishte një njer artistik, brilant dhe i sjellshëm. Austin ishte shumë i gëzuar dhe krenar për karrierën e tij të aktrimit. Që nga koha kur ishte i vogël qëllimi i tij në jetë ishte të bënte njerëz të lumtur.

Advertisements

Ai u rrit në një qytet të vogël ku i pëlqente kampingu dhe peshkimi me familjen e tij dhe Boy Scout Trupa. Ai e donte qenin e tij, Sunny, dhe kalin me të cilin u rrit, Balla. Ai u diplomua për Salutatorian në shkollën e mesme. Ai vazhdoi të diplomohet në Shkollën e Arteve Kinematike të USC me një pasion regjisori dhe prodhimtari muzikore”, është shprehur motra e tij.

Artikulli paraprakPërballë Blendi Fevziut, Edi Rama flet për herë të parë për skandalin McGonigal
Artikulli tjetërArjan Çani tregon emrin e socialistit që do i zërë vendin kryeministrit: Ka ambicie, mezi po pret të rrëzohet Rama