Një moment sa i rëndë po ashtu prekës është shënuar në Aleppo të Sirisë.

Një grua siriane, e ndodhur nën rrënojat e tërmetit, ka sjellë në jetë fëmijën e saj. Fatkeqësisht gruaja nuk ka arritur të mbijetojë por në rrjete sociale është publikuar momenti kur arrihet të shpëtohet fëmija i porsalindur.

Advertisements

Në videon e publikuar nga një gazetar në Twitter shihet momenti ku një burrë merr foshnjën e sapo ardhur në jetë dhe e dërgon për të marrë ndihmën mjekësore të nevojshme.

Kujtojmë që deri më tani janë raportuar më shumë se 1,073 viktima dhe 2,461 të plagosur në Siri.

Advertisements

Artikulli paraprakPamje rrënqethëse! Tërmeti i dytë godet gjatë transmetimit direkt, gazetarët vrapojnë për jetën e tyre
Artikulli tjetër“Unë nuk blihem me lekë si Olta”/ Zhaklina reagon pas publikimit të audios ku tregon shantazhin e burrit të Oltës