Një tragjedi ka ndodhur në ujërat italiane, ku si pasojë e mbytjes së një anije me emigrantë, rreth 40 persona kanë humbur jetën. Mediat italiane raportojnë se mes viktimave ka dhe fëmijë.

Ngjarja ndodhi në brigjet e Cutro (Crotone). Disa trupa u gjetën në plazhin e Steccato, ndërsa të tjerë u nxorën nga deti. Thuhet se 50 persona janë nxjerrë të gjallë, ndërsa bëhet fjalë për emigrantë nga Afganistani.

Advertisements

Advertisements

Artikulli paraprakNgjarje e rëndë/ Shkëputet ashensori, 6 vajza përfundojnë në spital në gjendje të rëndë
Artikulli tjetërKursi i këmbimit për ditën e sotme/ Euro nuk del nga “gremina”, çfarë po ndodh me monedhat e tjera të huaja