Një tjetër lëkundje shumë e fortë ka ndodhur në zonën ku regjistrua tërmeti i mëngjesit në Turqi.

Tërmeti është ndjerë në shumë qytete të Turqisë.

Advertisements

Sipas CNN turk një tjetër tërmet ka ndodhur në orën 13:23, me orën e Turqisë dhe intensiteti i tërmetit është regjistruar 7.8 ballë.

Epiqendra e lëkundjeve ka qenë në Elbistan të Kahramanmaraşit, sipas të dhënave të Sizmologjisë Evropiane.

Advertisements

Artikulli paraprakKush është shkencëtari që parashikoi në mënyrë të frikshme para tre ditësh tërmetin në Turqi, rajonin ku do godiste dhe magnitudën
Artikulli tjetërSërish tërmet 7.7 ballë në Turqi, shikoni pamjet dramatike, gazetari ishte në transmetim “live” kur dridhet toka dhe ndërtesat