Çifti Elif dhe Halil ëbrahim Aksoy nga Hatay, humbën jetën natën e dasmës së tyre. Dasma e Elif dhe Halil ëbrahim ishte të dielën. Ai bleu një shtëpi në Iskenderum. Vëllai i nuses tha se motra e tij Elif Aksoy vdiq natën e dasmës.

Murat Bilge tha: “Këtu binte borë atë natë. Ata thanë “rruga është e mbyllur”. Pasi motra ime jetonte te vjehrra, ajo shkoi në Iskenderun rreth orës 3.30 të mëngjesit.

Advertisements

Ajo që ka mbetur nga nusja dhe dhëndri, të cilët humbën jetën natën e dasmës, janë fotografitë dhe pamjet e bëra disa orë para tërmetit. Pamjet tregojnë çiftin e martuar duke hyrë në sallë dhe duke kërcyer. Një fotografi e familjes Bilge e dyfishoi dhimbjen. Mësohet se 5 nga 6 personat në foto kanë vdekur dhe një vajzë ka shpëtuar me lëndime.

Artikulli paraprakLuizi qau për të ëmën e sëmurë? Mikesha zbulon arsyen: Ja pse ja mori kryqin Kiarës
Artikulli tjetërMbërrin ZARFI I KUQ në shtëpinë e “BBVA”! Ja për kë ishte