Dhjetëra mijëra ndërtesa u shkatërruan pas goditjes vdekjeprurëse të Enceladus në Turqi.

Sipas Mega-s, ndërtesat u shembën si kulla letrash, duke bllokuar mijëra njerëz nën rrënoja. Disa arritën të dilnin të gjallë, por të tjerët vdiqën nga rrënojat.

Advertisements

Arsyeja e shembjes së ndërtesave janë materialet e papërshtatshme dhe cilësore të përdorura në ndërtimin dhe ndërtimin e ndërtesave në Turqi.

Siç shihet në video, një gazetare e CNN Turk merr një copë çimento në duar dhe shumë lehtë e bën copë-copë copën e betonit.

Advertisements

Copa e çimentos thyhet lehtë dhe shkërmoqet në duart e gazetarit, duke treguar kështu pse ndërtesat në Turqi nuk i rezistuan tërmetit.

Artikulli paraprak“Do mërzitesh kur të dalim jashtë”/ Çfarë donte të thoshte Kiara? Nuk flas dot më shumë por…
Artikulli tjetërTronditëse! 12-vjeçarja p*rdhunohet nga pesë persona, mes tyre dhe një mjek