Nuk gjen qetësi toka në Rumani. Vendi u godit mëngjesin e kësaj të premteje nga një tërmet tjetër me magnitudë të vogël se ai përpara dy ditëve.

Sipas Qendrës Mesdhetare Evropiane (EMSC), tërmeti ka qenë me magnitudë 4.3 ballësh të shkallës së Rihterit.

Advertisements

Sipas mediave vendase epiqendra e tërmetit ishte 4 km larg qytetit Targu Jiu.

Lëkundjet zgjatën rreth 21 sekonda dhe shkaktuan frikë te baonorët të cilët e shprehën shqetësimin e tyrre në aqen e internetit të EMSC.

Advertisements

Kujojmë se rumania është goditur së fundmi nga tërmete të shpeshta, ku më i madhi ishte ai me magnitudë 5.2 ballë të shkallës rihter.

Artikulli paraprakÇmimi i patentës do shkojë 850 mijë lekë/ Blendi Gonxhe reagon menjëherë
Artikulli tjetërDashamir Shehi marrëveshje me Patozin për “14 Majin”, zbardhet plani