Një tërmet me magnitudë 6 ka ndodhur pak më parë në provincën Masbate në Filipine, sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare.

Epiqendra e tërmetit ndodhet 24 kilometra në juglindje të qytetit të San Fernando dhe thellësia fokale llogaritet në 40 kilometra.

Advertisements

Deri më tani nuk ka raportime për viktima apo dëme të rënda materiale.

Advertisements

Artikulli paraprakDallgët nxjerin në bregdet 12 balena të ngordhura, shkak dyshohet tërmeti në Turqi! Flasin ekspertët
Artikulli tjetërTërmetet/ Inxhinieri zbulon se cilat ndërtesat janë më të sigurta: Ja si mund të verifikoni nëse godina është e fortë