Vendi ynë ditën e nesërme do të vijojë të mbetet nën ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme.

Orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit. Vranësirat pashikohet të jenë të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore.

Advertisements

Era do të fryjë me drejtim nga jugperëndimi-veriperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 8m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jonë të jetë i ulët i forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen:në zona malore -1 deri 14°C, në zona e ulëta -2 deri 19°C,në zona bregdetare 6 deri 19°C.

Advertisements

Artikulli paraprakTë rinjtë shqiptarë rrahin serbët në Ksamil (VIDEO)
Artikulli tjetërKiara Tito thyen rekorde, i ndodh ‘e papritura’ (FOTO)