Shqipëria do të dërgojë një ekip shpëtimi drejt zonave të prekura nga tërmeti tragjik në Turqi.

Lajmi është bërë i ditur nga kreu i qeverisë Edi Rama, përmes një postimi në twitter, ku shpreh ngushëllimet për jetët e humbura nga tërmeti I fuqishëm në Turqi.

Advertisements

“I pikëlluar thellësisht për lajmin e mëngjesit të sotëm për tërmetin shkatërrues që goditi pjesë të Turqisë dhe Sirisë.

Ngushëllimet tona më të thella për familjet e shumta që humbën jetën dhe u urojmë shërim të shpejtë të lënduarve. Një mision shpëtimi solidariteti do të niset sot për në Turqi” -shkruan Rama.

Advertisements

Artikulli paraprakTërmeti tragjik në Turqi me qindra të vdekur, flet i tronditur deputeti i njohur: Dy vëllezërit e mi, bashkëshortët e tyre, motra, kunati dhe fëmijët e tyre janë nën rrënoja
Artikulli tjetërPamje rrëqethëse nga kamerat e sigurisë, lëkundjet shkatërruese të tërmetit në Turqi zgjasin më shumë se dy minuta(VIDEO)