Presioni i lartë atmosferik në pellgun e Mesdheut po dobësohet për shkak të një qendre ciklonike e cila gjatë fundjavës do të ndikojë territorin e Shqipërisë ku priten reshje shiu dhe stuhi por edhe reshje bore në Alpe.

E Shtunë, data 25 Shkurt 2023

Advertisements

Moti do të jetë i vranët dhe reshje shiu me intesitet të ulët në zonen veriperëndimore në mëngjeës deri në mesditë. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 15-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5-6 me lartësi vale 1,5 deri në 20, metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në të dyja vlerat.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Advertisements

Zona malore 5/15°C
Zona e ulët 8/20°C
Zona bregdetare 11/19°C

Kosova, e Shtunë data 25 Shkurt 2023

Advertisements

Moti do të jetë me vranësira dhe reshje të pakta. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 15 m/sek. Temperaturat do të luhaten në ekstremet e tyre 5 C° në mëngjes ndërsa në mesditë do të jenë me rritje 11°C – 15°C.

Artikulli paraprak“Suksesi është i juaji”, Horoskopi 25 shkurt 2023
Artikulli tjetërNuk e pamë shtatzënë, Aurela Hoxha flet për lindjet e dy fëmijëve, kërkesa që ka për partnerin: Tani e meritoj…