Turqia u trondit sërish nga lëkundjet e tërmetit, ndërsa vetëm pak minuta më parë, rreth orës 11:24, është shënuar një tërmet 7.7 ballë.

Momenti është regjistruar nga kamerat, ndërsa siç shihet në këto pamje,

Advertisements

një gazetar turk ka qenë në transmetim “live” në momentin e goditjes së fortë.

Në pamjet e rënda shihen një grup njerëzish që vrapojnë dhe bërtasin nga paniku.

Advertisements

Artikulli paraprakTmerr pa fund në Turqi, tjetër tërmet 7.7 Rihter
Artikulli tjetërPlanifikojnë bashkëjetesën pas përfundimit të Big Brother, Luizi dhe Kiara tregojnë planet për të pasur një fëmijë, ndërhyn menjëherë Olta Gixhari (VIDEO)