Moti do të jetë me vranësira reshje shiu dhe stuhi me aktivitet kryesor në veriperëndim, në pjesën e parë të ditës. Reshjet do të humbasin intensitet pasdite, reshje bore ne Alpe. Era do të jetë e vrullshme me drejtim me shpejtësi 18-25 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 6-7 me lartësi vale 1,5 deri në 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në në mëngjes, rënie në veri.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Advertisements

Zona malore 4/13°C
Zona e ulët 8/17°C
Zona bregdetare 12/16°C

Kosova, e Hënë data 27 Shkurt 2023

Advertisements

Moti do të jetë me vranësira dhe reshje shiu dhe bore .Era do të jetë me drejtim Jug-lindje me shpejtësi 15 m/sek. Temperaturat do të luhaten në ekstremet e tyre 2 C° në mëngjes ndërsa në mesditë do të jenë me rritje 10°C – 12°C . E Martë, data 28 Shkurt 2023

Moti do të jetë I vranët dhe reshje shiu në orët e para të mëngjesit, gjatë ditës pritet përmirësim i kudhteve atmosferike. Do të kemi vranësira mesatare deri të dendura , kthjellime do te kete zona veriperëndimore Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 10-15m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5me lartësi vale 1,5 deri në 1,8metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në vlerat maksimale në zonën perëndimore dhe bregdet.

Advertisements

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zona malore 2/13°C
Zona e ulët 6/20°C
Zona bregdetare 11/19°C

Artikulli paraprak“Java kushtuar dashurisë”, parashikimi i yjeve për ditën e sotme
Artikulli tjetërE papritur! Alketa Vejsiu sjell talent show-n legjendar italian në Shqipëri!