Genci Seriani 52 vjeç është vënë në pranga nga policia e Vlorës, pasi akuzohet se ka plagosur me thikë 33-vjeçarin Armando Mustafa.

Policia ka deklaruar se dyshohet se konflikti mes tyre ka ndodhur për motive të dobëta dhe Mustafa tashmë është në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Advertisements

Ndërkohë në vendngjarje ndodhet grupi hetimor i cili po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Njoftimi i Policisë:

Advertisements

Plagosi me mjet prerës (thikë), një 52-vjeçar, kapet pas një orë ndjekjeje nga shërbimet e Policisë, 33-vjeçari, autori i dyshuar i plagosjes. Sot, rreth orës 15:30, në lagjen “Partizani”, Vlorë, dyshohet se pas një konflikti për motive të dobëta, shtetasi A. M., 33 vjeç, ka plagosur me mjet prerës (thikë), shtetasin G. S., 52 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Falë reagimit në kohë dhe veprimeve të shpejta policore, pas një orë ndjekjeje, shërbimet e Policisë bënë të mundur kapjen dhe shoqërimin në ambientet e Komisariatit të Policisë Vlorë, të autorit të dyshuar të ngjarjes, shtetasit A. M., me qëllim kryerjen e veprimeve të mëtejshme procedurale. Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarjeje.

Advertisements

Artikulli paraprakPlas sherri me thika në vend, ka të plagosur
Artikulli tjetërNuk ka paqe mes tyre! Plas debati mes Kiarës dhe Oltës në BBV, ja ‘molla e sherrit’