Pas aksidentit të autobusit shqiptar i cili udhëtonte në Kroaci janë zbuluar emrat e të gjithë pasagjerëve dhe gjendja e tyre shëndetësore së bashku me spitalet ku po kurohen.

Sipas informacioneve mësohet se 5 shtetas po trajtohen në spitalin e qytetit të Karlovacit, të cilët janë jashtë rrezikut për jetën, ndërsa 4 të tjerë po trajtohen në spitalin e Ogulinit, ku 1 prej tyre ndodhet në gjendje të rëndë.

Advertisements

5 shtetas po trajtohen ne spitalin e qytetit te Karlovacit
Veli Muca (pasagjer)
Armand Shaba (pasagjer)
Herman Gjeci (pasagjer)

Gjovalin Kola (pasagjer)
Adem Rexha (shoferi i cili ishte ne timon)
Jashtë rrezikut për jetën.

Advertisements

4 shtetas po trajtohen ne spitalin e qytetit te Ogulinit
Roland Kola (pasagjer)

Naile Bajraktari (pasagjere – ne gjendje pak te rende)
Klodian Vata (pasagjer dhe njekohesisht pronari i autobusit)

Advertisements

Ka ndërruar jetë:
Gazmir Korbi (ndihmës shoferi)

Artikulli paraprakKundër lidhjes së Keisit me Kristin?/ Vendimi i fundit i Sabianit po “çmend” rrjetin
Artikulli tjetër“Do putheshe 2 minuta pa ndalim me një nga vajzat për të shkuar në finale?”/ Luizi provokon sërish Maestron