Një plagosje me thikë ka ndodhur në Vlorë, ku mësohet se një i ri ka qëlluar një 52-vjeçar për motive të dobëta.

Sipas policisë, ngjarja ndodhi rreth orës 15:30, në lagjen “Partizani”, ku A. M., 33 vjeç, ka plagosur me thikë, G. S., 52 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Advertisements

Nga ana tjetër, autori është kapur nga policia.

Plagosi me mjet prerës (thikë), një 52-vjeçar, kapet pas një orë ndjekjeje nga shërbimet e Policisë, 33-vjeçari, autori i dyshuar i plagosjes.

Advertisements

Sot, rreth orës 15:30, në lagjen “Partizani”, Vlorë, dyshohet se pas një konflikti për motive të dobëta, shtetasi A. M., 33 vjeç, ka plagosur me mjet prerës (thikë), shtetasin G. S., 52 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Falë reagimit në kohë dhe veprimeve të shpejta policore, pas një orë ndjekjeje, shërbimet e Policisë bënë të mundur kapjen dhe shoqërimin në ambientet e Komisariatit të Policisë Vlorë, të autorit të dyshuar të ngjarjes, shtetasit A. M., me qëllim kryerjen e veprimeve të mëtejshme procedurale.

Advertisements

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarjeje.

Artikulli paraprakMeteorologia jep lajmin e keq: Temperaturat do bien, do ketë dhe reshje
Artikulli tjetërPlagosi me thikë 33-vjeçarin në Vlorë, vihet në pranga autori i ngjarjes (EMRAT)