“Vëllai i Madh” organizoi një dasmë kosovare brenda shtëpisë, ku nusja dhe dhëndri ishin përkatësisht Nita dhe Bledi.

Dyshja u “shpallën burrë e grua” nga Luizi, i cili kishte rolin e nëpunësit të bashkisë, por gjithashtu këndoi disa këngë. “Çifti” shkëmbeu edhe një puthje në buzë pas këmbënguljes së banorëve.

Advertisements

Ndërkohë, ashtu si në dasmën e parë, edhe kësaj here pati mungesa. Ishin Dea dhe Amosi ata të cilët nuk morën pjesë në dasmën e Luizit dhe Kiarës, ndërsa në dasmën e Nitës dhe Bledit, Ermiona vendosi të mos marrë pjesë dhe t’i vëzhgojë nga larg.
Pas

Advertisements

Artikulli paraprakHoroskopi, ja çfarë kanë menduar yjet për ju sot
Artikulli tjetërKthjellime dhe vranësira në fundjavë, përgjatë luginave do ketë mjegull, ja si parashikohet moti