Pamje të rënda, momenti kur ndërtesat zë poshtë ekipet e kërkim-shpëtimit

Një incident ka ndodhur në Turqi ku një ndërtesë ka zënë poshtë ekipin e kërkim-shpëtimit ndërsa po bënin përpjekje për të nxjerrë njerëzit e mbetur nën rrënojat e tërmeti tragjik.

Advertisements

Ngjarja ka ndodhur në Hatay, ndërkohë që momenti është publikuar me video në rrjetet sociale.

Advertisements

Mediat e huaja bëjnë me dije se një punëtor mbeti i bllokuar dhe mori dëmtime të lehta.

Fatmirësisht ai është jashtë rrezikut për jetën.