Një tërmet me magnitudë 7.8 ka goditur në orët e para të mëngjesit Turqinë.

Pasgoditje me magnitudë 6.5 dhe 6.4 ballë kanë ndodhur në Gaziantep,

Advertisements

ndërsa tërmeti i fuqishëm ka zgjatur më shumë se dy minuta, sipas CNN turk.

Një zhurmë e madhe është dëgjuar, ndërsa ndërtesat janë shembur në pak sekonda.

Advertisements

Këtë e tregon një prej videove të xhiruara nga qytetarët në momentet e lëkundjeve.

Advertisements

Artikulli paraprakShqipëria merr vendimin e rëndësishëm ndaj Turqisë
Artikulli tjetër‘Shuhet’ qyteti në Turqi, shihen vetëm rrënoja kudo