Një pallati 5 katësh i anuar me gjithë themele për shkak të tërmeteve shkatërrimtare që goditën Turqinë në 6 shkurt, është kthyer së fundmi në një prej pikave më të vizituara në lagjen Golbas? të qytetit Adiyaman.

Advertisements

Siç raporton CNN Turk, ai qëndroi pa lëvizur pas goditjes së parë me magnitudë 7,7, por pas tërmetit të dytë, me magnitudë 7,6, pallati u anua me gjithë themelet, ndërkohë që kolonat, muret mbështetëse e madje as xhamat, nuk pësuan asnjë dëm. Gjithashtu, të gjithë banorët e këtij pallati arritën të mbijetonin për shkak se pas tërmetit të parë u larguan nga shtëpitë e tyre.

Advertisements

Sot, godina ku ata dikur banonin është kthyer në atraksion turistik. Të gjithë ata që kalojnë aty ndalojnë për të bërë foto

Advertisements

Artikulli paraprakHoroskopi i plotë javor, 27 shkurt – 5 mars 2023! Puna, dashuria dhe financa
Artikulli tjetër“U ndez drita e alkolit”/ Bledi Mane bën deklaratën e bujshme: Kisha frikë se do abuzoja prandaj dola nga BBV