Nëse ka një gjë për të cilën është përfolur aktorja Olta Gixhari në shtëpinë e “Big Brother Vip”, përveç debateve, është pikërisht komunikimi me kode.

Megjithëse një gjë e tillë është e ndaluar rreptësisht nga produksioni, nuk kemi parë ende që kjo çështje të diskutohet nga ata, edhe pse videot e saj janë tashmë virale.

Advertisements

Një fragment i fundit, i cili po bëhet viral, përfshin Oltën dhe Dean.

Aktorja e pyet Dean: “E kanë ndërruar atë ë?”, ndërsa Dea e paqartë për pyetjen e saj e pyet se “kë”. Këtu, Olta bën një shenjë te dora (në dukje shenjën e orës), ndërsa lëviz sytë drejt dorës së saj. Nuk është e qartë nëse Olta e ka fjalën për orën apo për diçka tjetër, por mund të thuhet se është mjaft e qartë se kjo nuk është hera e parë që shohim ‘kode’ të tilla.

Advertisements

Kujtojmë se veprimi i fundit i aktores, gjatë lojës me litar, duke hequr rripin, ka sjellë shumë pikëpyetje në rrjet. Nisur nga rregullat që “Vëllai i Madh” theksoi në nisje të lojës, do të kishim një nominim “kokë më kokë” mes Oltës dhe Luizit, megjithatë mbetet për t’u parë një diçka e tillë do të ndodhë.

VIDEON MUND TA SHIKONI KETU

Advertisements

Artikulli paraprakDy personazhë të dashur për shqiptarët, pjesë e Big Brother VIP? Ja të gjitha detajet që e konfirmojnë
Artikulli tjetërAksidentoi 3 makina në “Vasil Shanto”/ Merr fund arratia e 24-vjeçarit nga Hasi që shkaktoi incidentin