Turqia dhe Siria janë lëkundur nga një tjetër tërmet i fortë, pasditen e së enjtes.

Sipas Institutit Euro-Mesdhetar tërmeti ka qenë me magnitudë 4.9, epiqendra ndodhet 18 kilometra në jug të Antakeisë, ndërsa thellësia fokale është 10 kilometra.

Advertisements

Aktualisht nuk raportohet për lëndime në njerëz.

Provinca e Hatay, është një nga provincat më të prekura nga dy tërmetet vdekjeprurëse me qendër Kahramanmaras, të hënën e kaluar kanë ndodhur edhe dy tërmete të tjera me magnitudë 6.4 dhe 5.8 ballë, me 3 minuta diferencë.

Advertisements

Artikulli paraprakE rëndë në këtë vend! Rrëzohet helikopteri, në bord edhe zyrtari i lartë
Artikulli tjetër“Më bëri çudi”, Diola tregon çfarë i tha ish-bashkëshorti pas daljes nga “BB VIP”