Dasma kosovare është detyrë nga “Vëllai i Madh”. Nusja e dasmës do të jetë Nita, ndërsa dhëndri Bledi. Edhe banorët e tjerë kanë detyrat e ndara.

Banorët gjithashtu gjatë ceremonisë së dasmës, do të jenë me veshje tradicionale.

Advertisements

Ndryshe, disa javë më parë u organizua një dasëm, ku dhëndri ishte Luizi dhe nusja Kiara.

Kiara i dhuroi puthjen e parë Luizit, teksa ishte ndër dasmat më të komentuara.

Advertisements

Artikulli paraprak“Fshiu se je bërë me kokainë”/ Komenti i Bled Manes nxeh tonet në BBVip
Artikulli tjetërSi del inati! Amosit i kërkojnë para për Kiarën dhe Luizin