Një tërmet me magnitudë 4.3 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur në brigjet e Methoni, në Messini, sipas përditësimit të rishikuar të Institutit Gjeodinamik.

Bazuar në të njëjtat informacione, lëkundjet janë regjistruar 21 kilometra në jug-jugperëndim të Methonit, ndërsa thellësia fokale ka qenë 6 kilometra.

Advertisements

Lëkundjet janë ndjerë në Kalamata dhe zonat përreth të Messinisë.

Advertisements

Artikulli paraprakFrikë dhe panik në një familje në Lezhë: Persona të panjohur u prezantuan si policia dhe hynë me forcë në shtëpi
Artikulli tjetërPërfshihet nga flakët banesa në Tiranë, detajet e para